Vyberte si z hlavních oblastí našeho portálu

Přednáška Vegetariánsktví a děti - mýty a realita, Praha 7. 10. 2009

Zveme všechny na přednášku Vegetariánsktví a děti - mýty a realita, kterou pořádá Klub Dítě vegetarián ve středu 7. října 2009 ve školce Happy Child v Praze. Přednáší Ing. Lenka Maříková. Více se dočtete po rozkliknutí článku.

Číst dál...

INSPIRAČNÍ POBYT květen 2009

pro maminky na mateřské a jejich děti

které chtějí příjemně a inspirativně strávit pár dní s podobněnaladěnými maminkami a dětmi v rozlehlém, poklidném, přátelském apodnětném prostředí jógového ášramu.

pondělí - pátek 11. 5. – 15. 5. 2009

Číst dál...

INSPIRAČNÍ POBYT září 2008

Klub Naše dítě vegetarián, ČSVV a Sdružení Jóga v denním životě

Vás zvou na INSPIRAČNÍ POBYT pro maminky na mateřské a jejich děti

pondělí - pátek 29. 9. - 3. 10. 2008

Číst dál...

Inspirační pobyt červen 2008

Klub Naše dítě vegetarián, ČSVV a Sdružení Jóga v denním životě

 

Vás srdečně zve na INSPIRAČNÍ POBYT rodičů s dětmi, zajímajících se o aktivní životosprávu a zdravý životní styl, který proběhne 1. - 4. června 2008 ve Střílkách u Kroměříže. 

Číst dál...

E-zpravodaj 2007/01

Milí členové, příznivci a přátelé ČSVV a jeho Klubu Naše dítě vegetarián (Klub),

vytvořilijsem pro Vás nový internetový formát zpravodaje, který bude informovato aktivitách ČSVV a Klubu, o chystaných akcích, podnětných článcích adalších zajímavostech. Věříme, že Vám přinese zajímavé a užitečnéinformace a těšíme se na Vaše ohlasy

Číst dál...

Vegetariánský den -annonce

Vegetariánský den 30.9.2007  

Číst dál...

Konference dětí a mládeže 2007

ČSVV vítá a podporuje iniciativu Svámího Mahéšvaránandy a Společnosti Jóga v denním životě a vyzývá mládež a děti z řad našich členů a přáznivců, aby se zapojili se svými příspěvky do 5. Mezinárodní konference dětí a mládeže 30. 11. - 1. 12. 2007 v Praze  

Číst dál...

Otevřený dopis hlavnímu hygienikovi ČR

MATKY vegetariánky za právo na zdraví prospěšnou a humánní výchovu svých dětí

Číst dál...

Reportáž ze Setkání zájemců o vegetariánské stravování a zdravý životní styl

Již řetí „Setkání“zájemců o vegetariánské stravování podle zásad ochranné stravy a zdravého životního stylu v rodině s malými dětmi proběhlo 1.-3. června 2007 na zámku ve Střílkách.

Číst dál...

Otevřený dopis ministryni školství ČR

MATKY vegetariánky za právo na zdraví prospěšnou a humánní výchovu svých dětí

Číst dál...

Nabídka služeb Klubu DÍTĚ VEGETARIÁN

Stručně zde nastiňujeme současnou nabídku aktivit pro naše členy a příznivce, širokou veřejnost, mateřské kluby, spřízněné organizace apod. S poptávkou se prosíme obracejte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., rádi Vám vyjdeme vstříc. Uvítáme také Vaše další nápady, návrhy nebo tipy pro naši další činnost, a zejména možnosti spolupráce.

Číst dál...

Klub DÍTĚ VEGETARIÁN

Klub_Dite veg_logo-m

Klub byl založen v roce 2006 jako projektová skupina v rámci ČSVV, vzhledem ke stoupající poptávce po informacích o zdravé výživě specielně u dětí. Maminky volaly do již existujících vegetariánských společností v České Republice a lačněly po sdílení svých zkušeností a dalším vzdělávání s ostatními maminkami, které zodpovědně přistupují k výživě svých dětí. Všechny činnosti Klubu jsou zájmovou neziskovou činností členů a sympatizantů. Spolupracujeme s dalšími organizacemi, konstruktivně podporujícími vegetariánství a zdravý životní styl.

Číst dál...

Přísahy lékařů

MUDr. Kamil Běrský shromáždil a přeložil znění klíčových přísah, které skládali lékaří v minulosti i dnes.

Číst dál...

Školní stravování jako výchova a vzdělávání

DOPORUČENÁ DÁVKA – Výchova k závislosti a nesamostatnosti

Jednostranné řízení školního stravování systém doporučených dávek živin

Od roku 1993 (Vyhláška o školním stravování 48/1993 Sb.) je základem pro řízení školního stravování tzv. Konvenční spotřební koš, což je systém, který řídí skladbu stravy. Jeho cílem je zajistit všechny potřebné živiny. Jde pouze o doporučenou dávku s filosofií sociální podpory – levně a dobře děti nakrmit. Jistě se jedná se o významné pozitivum, které si zaslouží ocenění, má však i své významné nedostatky. Systém sociální podpory nutričně hodnocenou dávkou jídla byl velkým krokem kupředu v padesátých letech, tzn. v době nedostatku. Dnes řešíme opačný problém – nadbytku, kdy již dominantním hlediskem ve stravování dětí není překonání hladu, ale uspokojení z jídla. Tzn., dominantní se stává psychologická potřeba. Současný způsob řízení školního stravování však téměř výhradně sleduje pouze splnění doporučené dávky živin. Psychologie výživy není nijak zahrnuta ve vyhlášce o školním stravování a ani není součásti výuky na našich vysokých a středních školách zaměřených na problematiku výživy. Tato skutečnost pak významně přispívá k plýtvání, některé děti vyhazují maso a jiné zase naopak zeleninu.

Číst dál...

Spotřební koš ve vyhlášce č. 107/2005 Sb.

Spotřební koš ve vyhlášce č. 107/2005 Sb. - kopie vyhlášky v PDF.

Číst dál...

Druhý dopis MŠMT ČR

Druhý dopis zaslaný MŠMT ČR ve věci vegetariánského stravování v mateřských školách

Číst dál...

Třetí dopis MŠMT ČR

Třetí (NEODESLANÝ) dopis MŠMT ČR ve věci vegetariánského stravování dětí v mateřských školách

Číst dál...

Hodnocení vyhlášky č. 48/1993 Sb. (č. 107/2005 Sb.)

 

 

Číst dál...

Návrh na zrušení vyhlášky č. 48/1993 Sb

Návrh na zrušení části vyhlášky č. 48/1993 Sb., o školním stravování

V Brně dne 17. 4. 2002

Číst dál...

Právní návrh na zrušení

 

Číst dál...

Podkategorie

Klub Dítě vegetarián

 

Klub byl založen v roce 2006 jako projektová skupina v rámci ČSVV, vzhledem ke stoupající poptávce po informacích o zdravé výživě specielně u dětí. Maminky volaly do již existujících vegetariánských společností v České Republice a lačněly po sdílení svých zkušeností a dalším vzdělávání s ostatními maminkami, které zodpovědně přistupují k výživě svých dětí. Všechny činnosti Klubu jsou zájmovou neziskovou činností členů a sympatizantů. Spolupracujeme s dalšími organizacemi, konstruktivně podporujícími vegetariánství a zdravý životní styl.

Řešíte zdravé stravování svých dětí? Chcete změnit stravovací návyky ve Vaší rodině? Pak vstupte do Klubu Dítě vegetarián!


POSLÁNÍ

Klub DÍTĚ VEGETARIÁN je sdružení příznivců zdravého a vegetariánského stravování, s důrazem na sledování, podporu a propagaci jeho prospěšnosti dětem.

CÍLE

  1. Poskytnout platformu pro sdružování zájemců a příznivců zdravého a vegetariánského stravování dětí.
  2. Získávat informace a poznatky ověřující, zda vegetariánská strava je vhodná, bezpečná a prospěšná nejen dospělým, ale i dětem.
  3. Vzájemně si informace, poznatky a zkušenosti vyměňovat, vzdělávat se a poskytovat si podporu.
  4. Vzdělávat lektory pro rozšiřování dostupnosti informací v zemi.
  5. Zajišťovat šíření informací a osvěty pro zájemce z řad veřejnosti.
  6. Zajistit dostupnost informací a zkušeností i pro nevegetariány - rodiče, prarodiče, příbuzné, učitele, kuchaře a další, kteří mají zájem o porozumění a konstruktivní soužití s vegetariány ve svém okolí.

ČLENSTVÍ

Členství v Klubu se řídí podmínkami členství v ČSVV. Pokud nám poskytnete svůj emailový kontakt, stanete se naším registrovaným příznivcem a zařadíme Vás mezi adresáty elektronického Zpravodaje ČSVV – budete tak mít vždy přehled o novinkách a aktivitách Klubu. Členové ČSVV mají slevu z účastnického poplatku klubových akcí.
 

KONTAKTY

Ing. Lenka Maříková 
Mgr. Jitka Čulíková 
Email:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Web:  www.csvv.cz
Tel: 608 982 340
Vstup do Klubu

Péče o mazlíčka

P=če o domácí mazlíky z pohledu vegetariána či vegana.

Odborné skupiny

odborneskupiny

Odborná skupina pro nutrici (OSpN)

Zabývá se stanovením obecných výživových doporučení a doporučení založených na skupinách potravin tak, aby strava nejen nepoškozovala zdraví, ale přispívala k jeho zlepšení. Zaměřuje se především na problematiku vegetariánského způsobu stravování a obdobné stravovací způsoby. Ve své činnosti navazuje na výsledky práce odborných skupin občanských sdružení zaměřených na zdravou výživu a vegetariánství.

Odborná skupina pro výživové směry (OSpS)

zabývá se alternativními výživovými systémy a pohledy duchovní vědy na výživu a životosprávu člověka. Úkolem OSpS je přispět k aplikaci vědeckých poznatků do praxe tak, aby navrhovaná změna nutričního chování byla v praxi reálná a přirozená.

Odborná skupina pro environmentální vlivy výživy (OSpE)

Věnuje se problematice ekologie výživy a jejímu vlivu na zdraví člověka.

Odborná skupina pro gastronomii (OSpG)

OSpG je zaměřena na vyhledávání a vytváření zdraví prospěšných, nutričně hodnotných a senzoricky atraktivních bez­masých pokrmů a jídel, a na podporu jejich zavádění v rodinách a v provozech společného stravování. Jejím úkolem je aplikovat vědecké poznatky do praxe tak, aby změna nutričního chování byla atraktivní a přitažlivá.

TOPlist

NAVRCHOLU.cz