Doporučené informace

Přijetí krveprolití v minulosti

Stane se realitou predikce mladého (1979) anglického komika, herce a režiséra Simona Marc Amstella?

 Filmová komedie je pohledem do minulosti z roku 2067. Minulost začíná rokem 1944, kdy za 2. sv. války došlo k významnému snížení spotřeby masa. Pak tato spotřeba stoupá a vrcholí v roce 2017. Obrat začíná již v roce 2015.

Podívejme se na chronologii změny společnosti ve vztahu k potravinám živočišného původu:

2015 Začíná podpora veganství umělci (v realitě především sportovci). Do této doby propagují vegetariánství jen zájmové skupiny.

2017 Vrcholí konzumace masa. Čína se zavázala, že sníží spotřebu masa o 50%. Důvodem jsou klimatické změny způsobené především produkcí potravin živočišného původu.

2021 Vypukla super prasečí chřipka, na kterou zemřelo tisíce lidí. Byly schváleny přísné zákony na ochranu zvířat. Tím se ocitl masný průmysl v troskách. Byl to konec intenzivního zemědělství. Prudce vzrostla cena masa. Éra zmatku trvala dva roky (2021 - 2023).

2023 Nastává významná změna. Přináší ji popularizace veganství VIP kuchaři s duchovní orientací. Propagátoři veganství místo zuřivostí přešli na jeho popularizaci cestou soucitu a lásky. Např. kladli květiny před prodejny s masem.

2024 Dalším významným podnětem k veganství byla filmová a divadelní tvorba. Dalším význam podnětem k přechodu k veganství byly přírodní katastrofy způsobené klimatickými změnami.

2027 Probíhá boj masného a mlékárenského průmyslu proti veganství, který vrcholí vraždou významného propagátora veganství. Tyto události vyvolaly odpor veřejnosti k zastáncům masa. Velké korporace jako KFC a McDonald ze dne na den změnily svůj sortiment.

2032 Další zlom přináší objev, který umožňuje číst myšlenky zvířat. Tím je vědecky prokázáno, že zvířata cítí stejně jako lidé. Také dorostla nová veganská generace.

2035 Byl schválen nový zákon o právech všech živočichů, který kriminalizuje zotročování, chov a zabíjení všech živočichů, dále manipulaci a konzumaci všeho co z nich pocházelo. Pro lidi, kteří mají stále potřebu někoho zabíjet byla specíálně upravena technologie virtuální reality.

2067 Z jatek se stala muzea, která připomínají současné generaci hrůzy minulých let. Současná mládež nechápe, jak někdo mohl zabíjet mláďata. Staří lidé, kteří maso pojídali se léčí tak, aby byli schopni přijmout svoji hroznou minulost.

Written and Directed: Simon Amstell

Devenloped and Producend: Daniel O'Cornnor

Composer: Jeremy Warmsley

Executive Producers: Janet Lee Victoria Jaye

Business Affairs: Matthew Hickling, Katherine Farrell, David Hill, Steven Pettit, Alessia Stevani, Paula Brooke

Special Thanks To: Arnab Chanda, Daniel Chandler, Nicki Van Gelder, Hannah Robson, Elizabeth Sankey, Dan Swimer

Distributor filmu: BBC

Film z českými titulky: tarak.cz

TOPlist

NAVRCHOLU.cz