Vyberte si z hlavních oblastí našeho portálu

Tisková zpráva ČSVV k Světovému dni vegetariánství 2011

V současné době dává Česká republika na udržování zdraví svých občanů cca 30% ze státního rozpočtu. I přes tyto stále se zvyšující investice do zdraví občanů, dochází v posledních letech k neustálému zhoršování jejich zdraví, viz: Výzva lékařů.

Číst dál...

Tisková zpráva o Festivalu zdraví a pohody 2012

 

Číst dál...

Jan MÜLLER

Podpora a zvýšení sportovních výkonů pomoci vegetariánské stravy.

Číst dál...

Vegetariánství jako cesta ke zdraví a vyšší kvalitě života

Cestu ke zdraví v našem projektu tvoří propagace „Stravy podporující zdraví“ formou šíření letáku „Výživová doporučení ČSVV“ a dalších aktivit. Projekt je zaměřen na podporu Akčního plánu zdraví a životního prostředí (Usnesení vlády ČR č. 810), který je aplikací Dlouhodobého programu zlepšování zdravotního stavu obyvatelstva České republiky Zdraví pro všechny ve 21. století. Projekt by měl nastartovat další aktivity spojené se zaváděním „Stravy podporující zdraví“ do každodenního života. A to jak subjekty zapojenými do projektu tak i dalšími. 

Číst dál...

MgA. Jitka Skočková

oslovuji Vás jménem České společnosti pro výživu a vegetariánství a předpokládám, že i jménem občanů ČR, kteří jsou vegetariány. Dle výsledků výzkumu Consumer/standart 1999, provedeného agenturou Stemmark, a.s. je v ČR 2 % vegetariánů a 17 % populace, která se „vyhýbá masu pokud to jde“.

Číst dál...

Petr Vachler

Chtěl bych „říci“ jen něco o číslech, které uvádějí nejrůznější zdroje.

Číst dál...

Doc. MVDr. Steinhauser Ladislav CSc.

České vegetariánství? Můžeme si je dovolit!

Žijeme v období blahobytu. Nebojujeme o přežití. Nejčastěji bojujeme „jen„ sami se sebou. Nemáme strach o nedostatek jídla, řešíme jeho přebytky. Obilí už pálíme i v nenasytných motorech aut. Dnes! Většinu z nás netrápí těžká manuální práce. Naše tělo netrpí nedostatkem energie, ale obvykle jejím přebytkem. Nepátráme po jídle, ale po prostředcích na hubnutí, po „blokátorech“ trávení. Ti, kteří neměli štěstí, narodit se v bohaté Evropě, Americe, Australii… našim dietám nerozumí.

 

Číst dál...

Otakar Jiránek

„Vegetariánské potraviny jsou zdravější a jejich prostřednictvím lze nakrmit mnohem větší počet lidí než prostřednictvím masa. Jsou tedy skutečným řešením pro stále rostoucí lidskou populaci.

Číst dál...

Mgr. Ondřej Liška

Vážení přítomní,

velice rád jsem přijal pozvání na tuto sympatickou tiskovou konferenci České společnosti pro výživu a vegetariánství a to nejen proto, že fandím životnímu stylu, který toto sdružení propaguje z důvodu mého příbuzného vnímání hodnot jak v oblasti ekologie, tak ze společenského hlediska. Za nejvýznamější považuji výstupy jejich činnosti v oblasti prevence zdraví nebo podpory zdravého životního stylu a proto jsem s nimi navázal i odbornou spolupráci za mého působení na MŠMT.

Číst dál...

Tisková zpráva ke Světovému dni vegetariánství 1. 10. 2009

Pro vegetariány je říjen nejvýznamnějším měsícem roku. Připadá na něj hned několik důležitých výročí:

1. říjen - Světový den vegetariánů - ve světě se slaví od roku 1977, kdy jej vyhlásila Severoamerická vegetariánská společnost. O rok později byl tento den podpořen Mezinárodní vegetariánskou unií.

2. říjen - Světový den hospodářských zvířat a Gándhího narozeniny

4. říjen - Světový den zvířat a Svátek svatého Františka z Assisi

15. říjen - Světový den výživy - výročí založení Organizace pro výživu a zemědělství v roce 1945, slaví se od roku 1981 (FAO, OSN).

Číst dál...

Přejděte na zelenou! Videozáznam z konference

skvaril-m hladik-m muller-m   fasung-m bartusek-m korbicka-m

Videozáznamy byly pořízeny díky obětavé a nezištné práci televizního štábu suprememastertv.cz.

Číst dál...

Tisková zpráva ke Světovému dni vegetariánství 2010

Vegetariáni oslaví 1. října svůj svátek: Světový den vegetariánů. Roku 1977 jej vyhlásila severoamerická vegetariánská společnost. O rok později byl tento den podpořen mezinárodní vegetariánskou unií. Roku 1999 se přidali Češi založením České společnosti pro výživu a vegetariánství (ČSVV). ČSVV klade největší důraz na zdravotní prospěšnost vegetariánství:

„Nechť tvá strava je tvým lékem, a ne tvůj lék tvojí stravou.“ Hippokrat 5. Stol. Př. Kr.

Číst dál...

Jaroslav Škvařil o vegetariánství v širších souvislostech pro TV-zdraví.cz

Témata: Energetický výdej a příjem, Historický vývoj stravování, Nadprodukce potravin, Od supermarketů k farmářům, Proč jíme málo luštěnin?, Spotřeba masa v české republice.

Číst dál...

Rozhovor s MUDr. Zbyňkem Luňáčkem o vegetariánství

Na webu zdravi-tv.cz je zajímavý rozhovor s MUDr. Zbyňkem Luňáčkem. Zjistětě, jaké zkušenosti má  praktický lékař z vegetariánstvím. 

Číst dál...

TV pořad Pod pokličkou na téma vegetariánská rodina

Ve středu 17. 6. 2009 v 17.30 vysílala ČT1 pořad Pod pokličkou, tentokrát o vegetariánských rodinách. Vidět jste v něm mohli i členy Odborné skupiny pro nutrici MUDr. Zbyňka Luňáčka a Jaroslava Škvařila, lektorku Odborné skupiny pro gastronomii Elišku Škvařilovou či jednu ze zakladatelek Klubu dítě vegetarián Jitku Čulíkovou s rodinou.

Číst dál...

Jde to i bez masa?

Někdo nejí maso, protože mu nechutná, mnozí nechtějí ubližovat zvířatům, další nesmějí kvůli nemoci. Ne každý z nich je alevegetarián. Jak je to s vyloučením masa?

Číst dál...

Rozhovor s manželi Škvařilovými o zdravé výživě a době vánoční

uvedl Český rozhlas Brno v pátek 12. prosince v pořadu APETÝT s Marcelou Vandrovou

(Jaroslav Škvařil je místopředseda ČSVV a lektor Odborné skupiny pro výživové směry. Ing. Eliška Škvařilová je lektorka Odborné skkupiny pro Nutrici.)

Tv pořad pod pokličkou na téma vegetariánství a děti

Ve středu 21. ledna 2009 bude ČT1 vysílat pořad "Pod pokličkou" tématicky zaměřený na VEGETARIÁNSTVÍ A DĚTI. V pořadu promluví i člen Odborné skupiny pro Nutrici ČSVV MUDr. Zbyněk Luňáček. Pořad se jmenuje: Bez masa i klobásy děti rostou do krásy. Vegetarián bude mít z tohoto pořadu smíšené pocity. Snaha autorů pořadu je dosažení výsledku názorového sporu 50:50, kterým se sice nikomu nezavděčí, ale také neublíží.

Číst dál...

Rozhovor o vegetariánství s Jaroslavem Škvařilem na Supreme Master TV

Jaroslav Škvařil, 
místopředseda výboru ČSVV, vedoucí Odborné skupiny pro nutrici
odpovídá na dotazy suprememastertv.cz:

Číst dál...

Rozhovor s Jaroslavem Rendez-vous (ČRo Brno)

Rozhovor z pořadu Rendez-vous 1. 9. 2007 naleznete na stránkách rozhlasu nebo si ho můžete stáhnout přímo zde.

 

 

TOPlist

NAVRCHOLU.cz