Otakar Jiránek

„Vegetariánské potraviny jsou zdravější a jejich prostřednictvím lze nakrmit mnohem větší počet lidí než prostřednictvím masa. Jsou tedy skutečným řešením pro stále rostoucí lidskou populaci.

Jestliže jsou navíc v biokvalitě, nezatěžují při svém pěstování životní prostředí a mají tu nejlepší možnou kvalitu bez chemie. Takže pokud si mám představit podnikání, které pomáhá šířit zdravotní, ekologické a etické zásady, jsou pro mě vegetariánské biopotraviny jasnou volbou“, říká Otakar Jiránek, zakladatel a ředitel společnosti Country Life, která se zabývá výrobou, distribucí a prodejem biopotravin a produktů zdravé stravy.
Biopotraviny – produkty ekologického zemědělství, jsou pěstovány bez použití chemických pesticidů a hnojiv. Neobsahují GMO, při výrobě biopotravin je také zakázána většina běžných aditiv - barviv, konzervantů, stabilizátorů či protispékavých a protihrudkujících látek. A v neposlední řadě jsou biopotraviny výživnější: „biozelenina má vyšší obsah vlákniny, minerálních látek a vitaminů. Například vitaminu C má o 27 % více, hořčíku o 29 % více, železa o 21 % více než zelenina konvenční“, cituje zjištění odborných studií Otakar Jiránek.

TOPlist

NAVRCHOLU.cz