Festivaly

Stánek na Biostylu 2009, Praha

Ve dnech 22. - 24. května 2009 jsme se zúčastnili veletrhu Biostyl, který probíhal na výstavišti v Praze Holešovicích.

Zároveň se konaly veletrhy Esoterika a Ecoworld. Setkali jsme se s mnoha zajímavými lidmi a navázali kontakty s několika potencionálními spolupracovníky. Na veletrhu jsme prezentovali především naše nově vydaná výživová doporučení a leták o ČSVV. Se svojí přednáškou Vegetariánství jako základ udržitelné budoucnosti vystoupil Jaroslav Škvařil, lektor Odborné skupiny pro nutrici.

Přednáška byla zaměřena na současnou neudržitelnost lidského rozvoje díky vzrůstající spotřebě masa. Věnovala se otázkám jako: Co je udržitelný rozvoj ve společnosti? Jaké jsou negativní dopady vzrůstající masné produkce v protikladu s pozitivním dopadem vegetariánské stravy na naši planetu? Jaká jsou rizika spojená se stravou založenou na živočišných potravinách na lidský organismus?

 

JAROSLAV ŠKVAŘIL
Lektor odborné skupiny pro nutrici České společnosti pro výživu a vegetariánství (ČSVV) se zaměřením na problematiku bílkovin a výživových směrů. Od roku 1990 se podílí na vymezení pojmu Ochranná strava a je autorem srovnávací teorie: Stupně stravovací úrovně a Stupně aktivní životosprávy, je spoluautor a lektor Rekvalifikačního kursu pro obor kuchař a prodavač se zaměřením na lakto-ovo-vegetariánskou stravu.

 

 

Momentka z veletrhu Biostyl 2009 - Valerka s maminkou Lenkou Maříkovou, Jitka Skočková a stánek ČSVV.

"Ulice" na výstavě s naší prezentací. 

 

Stánek ČSVV v celé své kráse.

TOPlist

NAVRCHOLU.cz