Přejděte na zelenou! Videozáznam z konference

skvaril-m hladik-m muller-m   fasung-m bartusek-m korbicka-m

Videozáznamy byly pořízeny díky obětavé a nezištné práci televizního štábu suprememastertv.cz.

V letošním roce jsme představili na Tiskové konferenci u příležitosti Světového dne vegetariánství vlajkový projekt ČSVV:

Kvalitní strava jako cesta ke zdraví a vyšší kvalitě života

a jeho konkrétní aplikací do provozu společného stravování. Projekt a jeho výsledky na Tiskové konferenci svými příspěvky představili:

1.

Nutriční a environmentální východiska k Projektu

Jaroslav Škvařil, vedoucí projektu Kvalitní strava jako cesta ke zdraví a vyšší kvalitě života, člen Odborné skupiny pro nutrici ČSVV

"... vegetariánství v ČR bylo přijato ministerstvem zdravotnictví a školství již v roce 1993 zařazením lakto-ovo-vegetariánského koše do vyhlášky o školním stravování. ..."

2.

Kulinářská východiska k Projektu

Ing. Zdeněk Hladík, člen představenstva Asociace kuchařů a cukrářů ČR, vedoucí Odborné skupiny pro gastronomii ČSVV

"... pokud je v rodině často nemocné dítě, tak je třeba vyměnit kuchařku nebo rodinného lékaře. Pro ČR to znamená zavedení zelených jídel do výuky na školách zabývajících se výukou gastronomie. ..."

3.

Požadavky na stravu podporující tělesný a intelektuální výkon

Jan Müller, mistr světa v thajském boxu v super těžké váze

"... na vegetariánské stravě jsem od začátku dosahoval velmi dobrých výkonnostních výsledků, avšak teprve po přechodu na veganskou stravu jsem dosáhl vrcholu své kondice. ..."

 

4.

Problematika a první výsledky zavedení Semaforu stravování v s.d. Slovgast

Miroslav Fašung, předseda představenstva, ředitel s.d. Slovgast

"... po zavedení Semaforu kvality jídel vzrostl zájem o žlutá a zelená jídla z 13% na 40% a o zelená jídla narostl zájem o 100%. ..."

5.

Kvalitní strava jako cesta ke zdraví – Výzva pro Brno

Ing. David Bartůšek, člen Zastupitelstva města Brna

"… díky práci ČSVV a Slovgastu teď existuje pilotní projekt, který je úspěšný a bylo by dobré, aby byl inspirací pro politiky nebo orgány státní správy a místní samosprávy …

… od roku 2007 jsem se snažil tento projekt realizovat ve školních jídelnách prostřednictvím MŠMT ČR, když jsem působil jako poradce ministryně Dany Kuchtové a ministra Ondřeje Lišky – realizaci však zkomplikoval pád Vlády ČR v 2009 a nelze odhadnout zda ho nová politická reprezentace dokončí a bude realizovat ..."

6.

Pozvání k ochutnávce zelených pokrmů

Miroslav Korbička,majitel restaurací zdravého životního stylu Rebio

"...Pokud chci nabídnout kvalitní a nutričně hodnotná zelená jídla, tak týdně musím ve své restauraci zpracovat 2000 kg čerstvé zeleniny, kterou čerpám především z místních zdrojů a upřednostňuji BIO kvalitu. ..."

TOPlist

NAVRCHOLU.cz