Stanoviska významných osobností

Lord Nicholas Stern: Přestaňte jíst maso a zabraňte tak globálnímu oteplování

Lidé se musejí stát vegetariány, pokud má svět zvládnout globální oteplování, argumentuje britský ekonom Lord Stern. "Maso je plýtváním vody a produkuje velké množství skleníkových plynů. Vytváří obrovský tlak na světové zdroje. Vegetariánská strava je lepší." Emise metanu od krav a prasat je podstatným zdrojem skleníkových plynů. Metan má 23x silnější dopad než kysličník uhličitý jako plyn, který způsobuje globální oteplování.

Číst dál...

Sir Paul vybízí lidi, aby se stali vegetariáni

článek z Luton Tuday, 8. 12. 2007

Paul McCartney upozorňuje na zprávu ogranizace LEAD a FAO při OSN - Dlouhý stín hospodářských zvířat a doporučuje všem, kteří chtějí udělat něco pro životní prostředí, aby se rozhodli pro vegetariánství.

Číst dál...

Etická a environmentální rizika konvenční stravy - svámí Mahéšvaránanda

Na dotazy České společnosti pro výživu a vegetariánství odpovídá Jeho Svatost mahámandaléšvar paramhans svámí Mahéšvaránanda, autor systému Jóga v denním životě, v němž propojil starodávnou jógovou tradici se svým duchovním poznáním a s výsledky bádání moderní vědy.

Číst dál...

Naléhavý vzkaz Mistryně Ching Hai

Mistryně Ching Hai je světově uznávaná duchovní učitelka, humanitární aktivistka, umělkyně.
Dokument uvádí návod, jak zastavit až 80 % globálního oteplování, odstranit hlad ve světě, zastavit války, napomoci míru, uvolnit vodu Země a také mnoho dalších vzácných zdrojů, hodit záchranné lano planetě i lidstvu.
Zkráceně, velice rychle zastavit mnoho globálních problémů, kterým teď právě čelíme.

Číst dál...

TOPlist

NAVRCHOLU.cz