Stanoviska významných osobností

Lord Nicholas Stern: Přestaňte jíst maso a zabraňte tak globálnímu oteplování

Lidé se musejí stát vegetariány, pokud má svět zvládnout globální oteplování, argumentuje britský ekonom Lord Stern. "Maso je plýtváním vody a produkuje velké množství skleníkových plynů. Vytváří obrovský tlak na světové zdroje. Vegetariánská strava je lepší." Emise metanu od krav a prasat je podstatným zdrojem skleníkových plynů. Metan má 23x silnější dopad než kysličník uhličitý jako plyn, který způsobuje globální oteplování.


Celý článek najdete na Britských listech zde.

Lord Nicholas Stern

Lord Stern byl poradcem britské vlády o ekonomických aspektech změny klimatu a rozvoj letech 2005-2007, kde byl vedoucím Sternova zpráva o ekonomických aspektech změny klimatu, která byla zveřejněna v roce 2006.

Byl vedoucím vlády ekonomická služba v letech 2003-2007; Druhý stálý tajemník ministerstva financí Jejího Veličenstva za roky 2003-2005; Ředitel politiku a výzkum pro ministerského předsedy Komise pro republika do 2004-2005; a hlavním ekonomem a Senior Vice President Světové banky 2000 - 2003.

Během jeho času jako hlavní ekonom Evropské banky pro obnovu a rozvoj, a hostující profesor ekonomie na LSE, byl jedním ze zakládajících sil za Asie výzkumného střediska, oficiálně se stal jeho ředitelem v roce 2007.

 

TOPlist

NAVRCHOLU.cz