Vyberte si z hlavních oblastí našeho portálu

Kvalitní strava jako cesta ke zdraví

K oslavám Světového dne vegetariánství připravila Česká společnost pro výživu a vegetariánství projekt Cesta ke zdraví a vyšší kvalitě života. Našim konvenčně se stravujícím spoluobčanům nechceme nabízet vegetariánství jako životní styl, ale jako cestu ke zvýšení příjmu zeleniny, ovoce, luštěnin a olejnatých semen v jejich současném jídelníčku. Hlavním cílem Projektu je změnit současný postoj spoluobčanů k vegetariánství z despektu k pochopení vegetariánství jako nadčasové formy zdravé výživy.

Číst dál...

Kvalita života

Číst dál...

Kvalita potravin

Číst dál...

Semafor kvality stravování

Číst dál...

Kvalitní strava jako cesta

Přednáška z roku 2009 přednesená na konferenci Jihočeské university: Výchova ke zdraví a kvalita života.

Číst dál...

Nemoc jako cesta ke zdraví

Přednáška z roku 2007 přednesená na konferenci Jihočeské university: Výchova ke zdraví a kvalita života.

Číst dál...

Závěry I. konference Wellness gastronomie

Nové požadavky na moderní gastronomii

V současně době jsme svědky vrcholného umění našich mistrů kuchařů, které převádí na soutěžích doma i v zahraničí. Lví podíl na dosažení této úrovně naší gastronomie má Asociace kuchařů a cukrářů ČR, především zakladatelé těchto soutěží.

Nicméně je dnešní gastronomie konfrontována s novými požadavky na její moderní pojetí, které zatím nezačlenila. Tyto požadavky předkládají zájemci o zdravý životní styl, kteří se řídí různými alternativními naukami, které jsou bez jednotné koncepce, a tedy velmi těžko uchopitelné pro současný vzdělávací systém.

Tento nedostatek se rozhodla řešit skupina složená s odborníků, kteří zastupují různé pohledy na gastronomii: Alternativní směry – Česká společnost pro výživu a vegetariánství (ČSVV), současnou vrcholnou gastronomii – Asociace kuchařů a cukrářů ČR (AKC ČR), školství – Střední škola hotelová a služeb Kroměříž. Tuto novou oblast nazvali Wellness gastronomie a v říjnu 2015 uspořádali konferenci k tomuto tématu včetně ukázkové soutěže. O správnou interpretaci pojmu Wellness skupina požádala Vysokou školu tělesné výchovy a sportu PALESTRA, s.r.o., která má jako jediná v ČR akreditovaný bakalářský a magisterský obor s wellness problematikou.

Číst dál...

Wellness gastronomie začíná v Kroměříži

Pojem wellness se objevuje v USA koncem minulého tisíciletí. Mnoho výkladů pojmu wellness dnes sjednocuje definice Světové zdravotnické organizace:

Číst dál...

Wellness vegetariánské vaření v teorii i praxi - víkend

 

Pozvánka na

Wellness vegetariánské vaření v teorii i praxi

podle zásad pro stravu podporující zdraví

víkend 24. - 26. dubna 2015

Číst dál...

Wellness výživa bude i na školách

Sledujte závěry této Konference. Budou významné pro zařazení Wellness výživy do předmětu Výchova ke zdraví na základních a středních školách.

V celém článku najdete program této Konference.

Číst dál...

TOPlist

NAVRCHOLU.cz