Cesta ke zdraví

Kvalitní strava jako cesta ke zdraví

K oslavám Světového dne vegetariánství připravila Česká společnost pro výživu a vegetariánství projekt Cesta ke zdraví a vyšší kvalitě života. Našim konvenčně se stravujícím spoluobčanům nechceme nabízet vegetariánství jako životní styl, ale jako cestu ke zvýšení příjmu zeleniny, ovoce, luštěnin a olejnatých semen v jejich současném jídelníčku. Hlavním cílem Projektu je změnit současný postoj spoluobčanů k vegetariánství z despektu k pochopení vegetariánství jako nadčasové formy zdravé výživy.

Základním nástrojem k dosažení cíle projektu je proto propagace „Stravy podporující zdraví“ formou přednášek, šíření letáku „Výživová doporučení ČSVV“ a dalších aktivit. Výživová doporučení ČSVV vznikla díky mnohaleté vědecké práci členů odborných skupin ČSVV. Strava, která podporuje zdraví, se tak stává pomyslnou cestou ke zdraví a vyšší kvalitě života.

Dle současných vědeckých poznatků je správně složená vegetariánská strava zároveň i Strava podporující zdraví. ČSVV sdružuje občany, kterým se vegetariánství stalo přirozenou součástí jejich životního stylu. Každý z nich však musel projít cestu od konvenčního stravování ke zvýšení příjmu zeleniny, ovoce, luštěnin a olejnatých semen. Každý občan, který chce svoji stravu učinit svým lékem, musí nutně vykročit tímto směrem. ČSVV chce projektem Cesta ke zdraví nabídnout své pozitivní praktické zkušenosti s přípravou těchto potravin svým spoluobčanům a podpořit tímto i "Akční plán zdraví a životního prostředí České republiky", vytyčený vládou již v roce 1998. 

Jak se můžete zapojit do projektu?
  • již jen tím, že nám budete fandit
  • můžete přispět finančně na tisk plakátu Cesta ke zdraví a letáku Výživová doporučení ČSVV a na nákup odborné literatury
  • stát se reprezentantem vegetariánství (viz školení) a zapojit se do distribuce výživového doporučení, tvorbě nástěnek s plakátem Cesta ke zdraví, organizaci přednášek, oslovování VIP ve vašem regionu. 

 

Plakát

TOPlist

NAVRCHOLU.cz