Vyberte si z hlavních oblastí našeho portálu

MUDr. Kamil Běrský

Od své maturitní písemky z češtiny na téma: Novinky v oboru, který sis vybral, a psal jsem ji o infarktu myokardu a souvislosti s životosprávou, jsem si postupně během života uvědomil svou osudovou propojenost mého studia a praxe medicíny a svého života. Po opuštění práce na různých chirurgických klinikách v Brně, kardiochirurgii v Brně jsem soukromě studoval ve Švýcarsku a v USA a hledal jsem odpovědi na své otázky. Po návratu jsem přes 3 roky  pilně studoval v Orlických horách, kde jsem  jezdil na horském kole a získal odbornost praktického lékaře s cílem být co nejblíž k lidem a mít  možnost ovlivnit jejich zdraví.

Osvojil jsem si moto Abraham Lincolna: Studuji život životem a pro život. I study life, by life, for life.

Kamil

Jaroslav Škvařil

skvaril_jaroslavLektor Odborné skupiny pro nutrici České společnosti pro výživu a vegetariánství (ČSVV) se zaměřením na problematiku bílkovin, od roku 1990 se podílí na vymezení pojmu Ochranná strava, dnes výživa podporující zdraví. Vede Odbornou skupinu pro výživové směry, kde je autorem srovnávací teorie: Stupně stravovací úrovně. Je členem mezirezortní (Mz ČR, MŠMT ČR) Pracovní skupiny pro rozvoj školního stravování.

Od roku 1984 přednáší o vegetariánství a vede kurzy zdravé výživy. Je spoluautor a lektor Rekvalifikačního kursu pro obor kuchař a prodavač se zaměřením na lakto-vegetariánskou stravu.

Nabízí poradenství při zřizování vegetariánských jídelen, zavádění vegetariánských jídel v konvenčních provozech a pořádání vegetariánských rautů. V současné době se zaměřuje na zavádění projektu Kvalitní strava jako cesta ke zdraví do závodních jídelen, wellness hotelů apod

Nabídka pro jídelny

semafor_databaze_kvalityproc_kvatita_potravin

Medajlon - Jitka Skočková

MgA. Jitka Skočková

Členka přípravného výboru k založení ČSVV
Zakládající člen ČSVV
Vedoucí projektů ČSVV: Vzájemná spolupráce na projektech (7/1999), Návrh ceny  Vegetarián roku (9/2004), Redakční rada
www.csvv.cz (9/2005)
Správa projektu: Odborná skupina pro gastronomii
Člen výboru: 2003/04, 2005 - dodnes
Předsedkyně ČSVV (10/2005)

Zaměstnání:
malířka, kurátorka, dokumentátorka a lektorka (Muzeum regionu Valašsko ve Vsetíně  – Muzeum ve Valašském Meziříčí)

webové stránky: www.jitkaskockova.name 

TOPlist

NAVRCHOLU.cz