Býk v Hong Kongu udělal to, co si většina lidí vůbec nepřipouští. Možná proto, že je pro ně jednodušší myslet si, že zvířata nemají žádné emoce.

Jak uvádí "Weekly World News", skupina pracovníků odváděla býka na jatka, kde měl být poražen a jeho tělo rozporcováno na steaky a hovězí maso. Když přicházeli ke vchodu do jatek, smutný býk se náhle zastavil, poklekl na přední nohy po tváři mu začaly stékat slzy.

Jak mohl vědět, že bude zabit, ještě dříve, než vstoupil na jatka? Jak mohl vycítit něco, co by v jeho situaci nepoznal ani člověk?

Řezník Shiu vzpomínal: „Když jsem toto tzv. „hloupé“ zvíře viděl vzlykat s očima plnýma strachu a smutku, začal jsem se sám třást. Zavolal jsem ostatní, aby viděli to co já. Byli překvapeni a společně jsme se snažili tlačit býka dopředu, ale on se prostě odmítal pohnout a jen tam seděl - zlomený, smutný a se slzami v očích.“

Billy Fong, majitel jatek, řekl: „Lidé si mysleli, že zvířata nepláčou jako my, ale ten býk opravdu vzlykal jako malé dítě.“ Více než deset silných mužů bylo této scéně přítomno a všichni tím byli hluboce zasaženi. Ti, kteří měli býka zabít, dokonce začali plakat.

Ostatní pracovníci jatek se také přišli podívat na plačícího býka. Všichni byli z celé scény v šoku. Tři z nich potvrdili, že na plačícího býka už nikdy nezapomenou, a budou na to myslet pokaždé, když budou porážet jiná zvířata.

V této situaci, kdy jak býk, tak muži plakali, bylo všem jasné, že nikdo není schopen ho zabít. Problém byl, co s ním tedy udělat. Nakonec se rozhodli složit na koupi býka a poslat ho do chrámu, kde se o něj budou mniši starat po celý život.

Když se pracovníci shodli na společném řešení, stal se zázrak. Jeden z pracovníků k tomu řekl: „Když jsme slíbili, že tohoto býka nezabijeme, začal se zvedat a následoval nás.“
Jak rozuměl lidské řeči? Jak vycítil, že mu chceme pomoci?

Pan Shiu řekl: „Věřte tomu, nebo ne. Toto je skutečnost, i když to zní neuvěřitelně.“ Není pochyb o tom, že tento býk změnil životy přítomných řezníků.

Snad tento příběh změní zase ten tvůj.

Převzato z Facebok Otevři oči

TOPlist

NAVRCHOLU.cz