Zravotní problémy

Lze sestavit veganský jídelníček pro jednotlivce?

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jestli také lze sestavit veganský jídelníček pro jednotlivce.
Případně bych o jeho sestavení měla zájem.
Moc děkuji, s pozdravem,

Katka ...

Vliv syřidla na výtěžnost a senzorickou kvalitu sýrů

 

Rozdíl ve výtěžnosti sýrů s použitím živočišného a mikrobiálního syřidla je asi 0,5 %, při použití mikrobiálních enzymů se během zrání zvyšuje hořkost.

 

Víte ještě o nějakých živočišných produktech?

Víte ještě o nějakých živočišných produktech, které mohou být ve velkém užívány v na první pohled "vegetariánském" jídle?

Sýry bez syřidel z telecích žaludků

Prajem dobrý deň. Chcel by som vam podakovat za pracu, ktoru robite a sucasne vas poziadat o pomoc. Uz dlhsi cas patram po zozname znaciek syrov vyrabanych bez syridiel (enzymov) ziskavanych zo zaludkov zvierat (chymozin, pepsin). Viete mi poradit, ktore firmy distribuuju na cesky a slovensky trh syry pre vegetarianov (genet. chymozin, syntet. syridlo a pod.)? Srdecne dakujem.

Prosim, o tip na seriózní publikace zabývající se veg. výživou

Dobrý den, dospěla jsem postupně až k vegetariánství a jsem za to moc ráda, má rodina ale vůbec ne. Vůbec nikdo mi nefandí. Mám jen jednu známou vegetariánku, ale její matka je taky, už 15 let.  V rodině říkají, že jsem pitomá, zničím si zdraví, že živočišné bílkoviny se nedají ničím nahradit a že budu dokonce degenerovat!

Karnitin

Mám obavy, aby můj 18-ti měsíční syn, stravovaný vegetariánsky, měl vše, co má mít. Něco lze vyčíst, ale o například karnitinu nikde nic. Předem Vám děkuji a přeji hezký den. Klára K.......

Přídatné látky v potravinách tzv. "Éčka"

Seznam "Éček" i se značkami, zda jsou vyrobeny z živočišných produktů, naleznete na stránkách Státní zemědělské a potravinářské inspekce, kde se nachází i obsáhlý text o přídatných látkách (aditivech).

TOPlist

NAVRCHOLU.cz