Základní dokumenty

Příklady spolupráce na různých projektech zaměřených na výchovu ke zdraví

Příklady spolupráce na různých projektech zaměřených na výchovu ke zdraví

1. Dny zdraví ve Frýdlantu nad Ostravicí

Akce proběhla v rámci projektu Zdravé město ve dnech 4.-10.10. 1999.

2. Odborný seminář pro pedagogické pracovníky hotelových škol v Kroměříži

Seminář s názvem "Příprava jídel racionálních a vegetariánských" proběhl ve dnech 19. a 20. září 2000 a zúčastnilo se ho celkem 34 pedagogických pracovníků z 12 hotelových škol ČR.

3. Seminář pro vedoucí restaurací ve Zlíně

Praktický seminář pro kuchaře a vedoucí restauračního stravování "Gastronomie nového tisíciletí" pořádala ČSVV ve spolupráci s SOŠ Kroměříž jako součást dnů zdraví Města Zlína 2. října 2001.

4. Wokshop Jídlo a nemoci pro PF UP v Olomouci

Pedagogická fakulta UP v Olomouci zrealizovala v letech 2005-6 projekt s názvem Centrum inovativního vzdělávání (CIV), který nabízel zájemcům, formou workshopů vedených předními odborníky z celé České republiky, rozšíření nabídky prakticky orientované výuky. Projekt probíhal pod záštitou ESF a MŠMT ČR. Řešitelé projektu připravili 90 workshopů, které rozdělili do deseti modulů. Jeden z nich nesl název Zodpovědný přístup ke zdraví a mezi lektory patřili i členové České společnosti pro výživu a vegetariánství Jaroslav a Eliška Škvařilovi. Projekt CIV byl určen studentům Univerzity Palackého v Olomouci a pedagogickým pracovníkům Olomouckého regionu.

5. Spolupráce na uspořádání mezinárodní konference Výchova ke zdraví a kvalita života

Konference se uskutečnila 4. - 6. října 2007 v Hluboké nad Vltavou a pořádala ji Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Pedagogická fakulta, Oddělení výchovy ke zdraví. ČSVV se stala spolupořadatelem konference. Svými příspěvky se jí aktivně zúčastnili členové Odborné skupiny pro nutriciOdborné skupiny pro environmentální vlivy výživy ČSVV.

 

TOPlist

NAVRCHOLU.cz