Jak ČSVV funguje

Jak o sobě rozhodujeme ?

Nafukovací výbor
Znáte tu situaci, kdy "výboři" vaší zájmové organizace jsou přetíženi svou profesní činností a pro spolkovou činnost toho dělají už víc než dost. Teď tu jste Vy se svým nápadem, který řeší důležitý problém a nemůžete pro věc nic udělat.
Aby tato situace v ČSVV nenastávala, zakotvila JUDr. Zuzana Bílková do stanov možnost doplňovat variabilní počet členů výboru vedoucími projektů po dobu této jejich funkce.
Rozhodování na základě projektů

Rozhodování na základě projektů znamená, že se současně posuzuje: co, kdo, jak, kdy, za kolik, co dříve a co pak. Asi již začínáte tušit výhody:

  • výbor může garantovat členům, že se vše podaří a že Společnosti a tím i jejím členům nehrozí kompromitace.
  • vedoucí projektu prokazuje, že má o něm jasnou představu
  • je možno pozvat další členy ke spolupráci
  • je možno svěřit vedoucímu projektu mandát k zastupování Společnosti v rozsahu, který si sám v projektu stanovil
Od nápadu k realizaci
Možná, že jste po prožitku nadšení z výhod projektu přešli do pocitu zklamání z toho, že tak složitou práci neumíte a přesto máte nápad za milion. Výbor to také napadlo, a řešení se jmenuje Úrovně projektů.
Co tedy udělá Výbor s Vaším nápadem za milion? V idealistické variantě se některý z členů výboru nápadu ujme a zpracuje projekt. Ve variantě realistické bude Váš nápad přijat jako projekt úrovně 1, což znamená, že není vedoucí projektu ani že není projekt zpracován. Váš nápad uveřejníme v následujícím čísle Zpravodaje ČSVV a budeme čekat, že se někdo chytí a zpracuje projekt. Pokud Vaše trpělivost dojde dřív, než se někdo najde, zapojíte se do vzdělávání vedoucích projektů a projekt si pak přece jenom sestavíte sami.
O úrovních projektů to samozřejmě není všechno, ale o tom zas až jindy.

Jak se informujeme ?

Zpravodaj ČSVV
Zpravodaj vydává výbor Společnosti jenou za rok písemnou formou a elektronickou.
www.csvv.cz
Pokud můžete a umíte koukat do digitální výkladní skříně na internetu, najdete v ní nejenom aktuální informace o ČSVV, ale mnoho jiných užitečných informací a odkazů.

Aktivista

Jak se stanete aktivistou ?
Asi si nejdříve řekneme kdo je vlastně aktivistou. Je jim každý člen ČSVV, který se přihlásí do kteréhokoliv projektu. Se Zpravodajem jste obdrželi potřebnou přihlášku. Jejím vyplněním a odesláním se stáváte aktivistou. Sekretář ČSVV předá Vaši přihlášku vedoucímu projektu a ten již s Vámi počítá.
Do kolika projektů se můžete přihlásit ?
Do kolika chcete. Záleží na Vašich časových možnostech. Pokud se přihlásíte do všech, stáváte se stínovým předsedou ČSVV. Prostě předsedou může být v ČSVV každý.
Jaké informace aktivista dostává ?
Aktivista dostává dokumenty, které se v rámci projektu diskutují a nejsou ještě schváleny. Pokud jste aktivistou, očekává se od Vás, že se k informacím budete vyjadřovat a prosazovat svoje názory.
Jakou cestou dostává aktivista informace ?
Asi tušíte, že poštou to nepůjde. Jedinou rozumnou cestou je e-mailové spojení. Pokud nemáte doma počítač, nevadí. Stačí, abyste někde měli přístup na počítač, který je připojen na internet. Ani to nemáte ? Nevadí. Pak se prosím, poohlédněte po svých dobrých známých nebo ještě lépe zeptejte se svého školou povinného syna nebo vnuka. Ostatní už domluvíme s ním.
Setkání aktivistů
Abychom mohli využít nedocenitelných výhod týmové práce a tak se osobně poznali, připravil výbor setkání aktivistů.
Financování ČSVV
Na vlastních nohou
Základem financování činnosti ČSVV jsou členské příspěvky. Minimální členský příspěvek je stanoven na 300 Kč ročně (studenti a důchodci 200). Maximální příspěvek je omezen Vaší kapsou a vůlí přispět na dobrou věc.
Co za vaše příspěvky pořídíme
Dovolíme si na tomto místě zopakovat informace z Prohlášení ČSVV, pro případ, že ho někomu darujete.
Pokud zvolíte 300 Kč, uhradíte náklady na sazbu, tisk a distribuci Vašeho výtisku Zpravodaje.
Příspěvkem 400 Kč umožníte zasílání Zpravodaje těm, kteří dnes na úřadech rozhodují a s vegetariánstvím sympatizují.
Příspěvkem 500 Kč umožníte, aby se činnost ČSVV mohla rozvíjet podle přijatých projektů. K tomu je nezbytný správce informací a provozování kanceláře.
Příspěvkem nad 500 Kč se stanete sponzorem projektů ČSVV.

TOPlist

NAVRCHOLU.cz