Koordinátorka projektu Spolupráce je předsedkyně ČSVV MgA. Jitka Skočková.
Prezentace výsledků práce ČSVV (2006)
Publikace vydané a distribuované ČSVV
- Brožura Stanovisko Americké dietetické asociace k vegetariánství
- Prohlášení České společnosti pro výživu a vegetariánství
- Leták "Vegetariánství a děti"
- Několik informací o vegetariánsví - barevný leták obsahující základní informace o tomto životním stylu.
- Výživová doporučení
- Zpravodaje ČSVV
Některá úspěšná jednání s odbornými a státními institucemi
- V roce 2000 na žádost ČSVV svolal ředitel SZÚ Praha MUDr. Jaroslav Kříž Konferenci k hodnocení vegetariánství a k návrhu doporučených dávek živin pro alternativní stravování dětí od 3 do 6 roků. Pojetí správného příjmu energie z této konference se např. stalo součástí výživových doporučení SpV.
- V roce 2003 Světová zdravotnická organizace (WHO) ve svém Technical Report Series 916: DIET, NUTRITION AND THE PREVENTION OF CHRONIC DISEASES, strana 131 kapitola 5.7.5 dochází ke stejným závěrům, ke kterým došla i Odborná skupina pro nutrici (OSpN) ČSVV již v květnu 2002. Tyto své závěry OSpN rozeslala ještě v témže roce předním světovým odborníkům na problematiku vápníku.
- V roce 2004 se na žádost ČSVV k dokumentu „Position of the American Dietetic Association and Dietitians of Canada: Vegetarian diets, June 2003 • Volume 103 • Number 6“ vyjádřila Česká pediatrická společnost a Společnost pro výživu.
- V roce 2004 požádal Vědecký výbor pro potraviny (VVP) ČSVV o stanovisko k doporučeným dávkám živin. Ve svém Stanovisku k doporučeným dávkám živin, vycházel mimo jiné i z dopisů ČSVV (adresovaným MŠMT ČR) apelujících na vyhlášení aktuálních výživových doporučených dávek. ČSVV byla VVP požádána o stanovisko k této problematice.
- V roce 2008 byla ČSVV přizvána do mezirezortní (MŠMT a MZ) Pracovní skupiny pro rozvoj školního stravování.
Příklady spolupráce na různých projektech zaměřených na výchovu ke zdraví
Akce proběhla v rámci projektu Zdravé město ve dnech 4.-10.10. 1999.
Seminář s názvem "Příprava jídel racionálních a vegetariánských" proběhl ve dnech 19. a 20. září 2000 a zúčastnilo se ho celkem 34 pedagogických pracovníků z 12 hotelových škol ČR.
Praktický seminář pro kuchaře a vedoucí restauračního stravování "Gastronomie nového tisíciletí" pořádala ČSVV ve spolupráci s SOŠ Kroměříž jako součást dnů zdraví Města Zlína 2. října 2001.
-
Wokshop Jídlo a nemoci pro PF UP v Olomouci
Pedagogická fakulta UP v Olomouci zrealizovala v letech 2005-6 projekt s názvem Centrum inovativního vzdělávání (CIV), který nabízel zájemcům, formou workshopů vedených předními odborníky z celé České republiky, rozšíření nabídky prakticky orientované výuky. Projekt probíhal pod záštitou ESF a MŠMT ČR. Řešitelé projektu připravili 90 workshopů, které rozdělili do deseti modulů. Jeden z nich nesl název Zodpovědný přístup ke zdraví a mezi lektory patřili i členové České společnosti pro výživu a vegetariánství
Jaroslav a Eliška Škvařilovi. Projekt CIV byl určen studentům Univerzity Palackého v Olomouci a pedagogickým pracovníkům Olomouckého regionu.-
Spolupráce na uspořádání mezinárodní konference Výchova ke zdraví a kvalita života
Copyright © by Ceska spolecnost pro výživu a vegetariánství All Right Reserved.