Zpravodaje ČSVV

Zpravodaj č. 1/8 Pozvánka na víkendové vzdělávací setkání ve Střílkách

Zpravodaj č. 1/2008 - C. Pozvánky na akce ČSVV

2. Pozvánka na víkendové vzdělávací setkání ve Střílkách

ČSVV a Sdružení Jóga v denním životě

Vás zvou na SETKÁNÍ
zájemců o vegetariánské stravování podle zásad ochranné stravy
víkend 22. - 24. května 2009

Na Setkání najdete odpovědi na otázky:
* Má vegetariánství nějaká rizika?
* Proč se někteří vegetariáni vrací ke konvenční stravě?
* Proč nám chutná nezdravé?
* Jak zdravě vegetariánsky stravovat své dítě?
* Co jíst v těhotenství a kterak přejít z kojení na pevnou stravu?
* Jak nejlépe s vegetariánstvím začít?
* Jak si mohu ověřit, že můj způsob životosprávy je správný?

Cíl Setkání:
* Seznámit účastníky s vegetariánským způsobem života tak, aby mohli sami s jistotou pokračovat vlastním studiem nebo využít možností dalšího vzdělávání, které připravuje ČSVV ve spolupráci s JDŽ.
* Setkání je úvodem a prvním stupněm připravovaného vzdělávání.

Setkání přináší praktické a teoretické rady vztahující se ke zdravému vegetariánství, a to pro všechny věkové skupiny ve všech životních situacích. Program bude uzpůsoben dle zájmu účastníků.

Lektoři
Manželé Jaroslav a Eliška Škvařilovi, kteří se již více než dvacet let stravují vegetariánsky. Vychovali spolu pět vegetariánských dětí a mají tudíž s tímto způsobem výživy bohaté zkušenosti.

Ing. Eliška Škvařilová - členka odborné skupiny pro gastronomii České společnosti pro výživu a vegetariánství, vedoucí vývoje Klaso sortimentu, sortimentu firmy Ceria, autorka několika kuchařek a norem bezmasých jídel, spoluautorka a lektora Rekvalifikačního kurzu pro obor kuchař a prodavač se zaměřením na lakto-vegetariánskou stravu, na zdraví prospěšné potravinářské výrobky a aktivní životosprávu.
Od roku 1981 cvičitelka jógy, držitelka celoevropského certifikátu, absolventka Specializačního studia pro učitele waldorfských škol.

Jaroslav Škvařil - lektor odborné skupiny pro nutrici České společnosti pro výživu a vegetariánství (ČSVV) se zaměřením na problematiku bílkovin
a výživových směrů.
 Od roku 1990 se podílí na vymezení pojmu Ochranná strava a je autorem srovnávací teorie: Stupně stravovací úrovně a Stupně aktivní životosprávy, je spoluautor a lektor Rekvalifikačního kursu pro obor kuchař a prodavač se zaměřením na lakto vegetariánskou stravu.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Stravování: vegetariánské, 3x denně
Ubytování: na posteli s lůžkovinami
Cena víkendového setkání pro jednu dospělou osobu včetně ubytování a stravy je 1850 Kč. Členové ČSVV a o. s. Jóga v denním životě 1500 Kč, pro děti slevy dle věku dítěte, doprovázející osoba (hlídání dítěte) platí pouze stravu a ubytování. Setkání proběhne na zámku ve Střílkách u Kroměříže.

Adresa: Zámecká 202, 76804 Střílky nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Telefon: 573 375 113, fax: 573 375 285
Další informace získáte na: www.csvv.cz a www.joga.cz