Zpravodaje ČSVV

Zpravodaj č. 1/08 Aktuální témata v Klubu NDV

Zpravodaj č. 1/2008 - B. Zprávy a zajímavosti

4. Aktuální témata v Klubu dítě vegetarián

Milí členové, příznivci a přátelé Klubu dítě vegetarián (Klub) a ČSVV!
Od vzniku Klubu průběžně s mnohými z Vás diskutujeme nad řadou Vašich podnětů - děkujeme za ně! Nejčastěji se opakují dotazy na tato témata:

1. podklady a argumenty pro nevegetariánské okolí
2. konkrétní doporučení pro složení jídelníčku a způsoby úpravy jídel, kursy vaření
3. zprostředkování osobních kontaktů a výměny informací s jinými vegetariánskými rodiči
4. informace o možnostech vegetariánského stravování ve školkách
a školách
5. informace o lékařích respektujících či podporujících vegetariánství, zejm. praktických lékařích a pediatrech, případně o nutričních poradcích

K těmto tématům tedy budeme postupně publikovat podrobnější články. Jistě budou užitečná i diskusní fóra, která se ovšem na www.csvv.cz teprve při-pravují. Prozatím lze komunikovat v diskusích např. na www.vegetarian.cz apod. Budeme rádi, přispějete-li nám také vlastními zkušenostmi, připo-mínkami, informacemi či nabídkou spolupráce k jednotlivým tématům!

Projekt Informační body – místní kontakty
Jako reakce na 3. bod výše chceme nyní oslovit ty z vás, kteří by byli ochotni aktivně se zapojit do naší práce v místě svého bydliště (zejména pak absolventy Setkání ve Střílkách, kteří jsou díky tomuto kurzu vybaveni kvalifikovanými podklady a informacemi – pozvánka na další opakování na konci zpravodaje), ale uvítáme i další zájemce, kteří by byli ochotni zveřejnit u nás na sebe kontakt.
Nabízíme Vám, abyste se stali „místní kontaktní osobou“ Klubu a ČSVV pro své bezprostřední okolí a pomohli tak rozšířit naše aktivity do reality kolem nás. Co by to prakticky obnášelo? Záležet bude hlavně na Vás a Vašich možnostech, neboť jde v duchu poslání Klubu o činnost zájmovou, dobrovolnou a ne-placenou, jejíž smysl je ve vzájemné podpoře a pomoci lidí s podobnými zájmy a potřebami.

Můžete s naší podporou například:
* zprostředkovat vzájemné kontakty na vegetariány ve Vaší obci (maminky na MD, rodiče s dětmi, studenti, sportovci, ..)
* doporučit vegetariánům nakloněné restaurace, kavárny, jídelny, kluby, čajovny, mateřská centra apod. ve svém městě
* rozšířit občas na vhodná místa letáky a pozvánky na naše akce, ...

Ozvěte se prosím, a osobně dohodneme konkrétní, pro Vás vhodnou formu spolupráce – těšíme se! Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..