Zpravodaje ČSVV

Zpravodaj 1/08 - Úvod

Zpravodaj č. 1/2008 - A. Výroční zpráva

1. Úvod

Milí členové a ostatní příznivci ČSVV,
rok 2007 se v činnosti ČSVV nesl opět v duchu vzdělávacích aktivit. V rámci projektu Škola vegetariánství proběhla ve Střílkách u Kroměříže dvě setkání zájemců o vegetariánské stravování dle zásad ochranné stravy. Setkání přináší účastníkům nejen množství teoretických znalostí a praktických zkušeností
v oblasti zdravého vegetariánství, ale i radost ze setkání s podobně naladěnými lidmi, sebevědomí v přecházení na vegetariánskou stravu, pádné argumenty
a nový pohled na výživu pro již dlouhodobé vegetariány i materiál k zamyšlení pro ty, kteří se teprve rozhodují. V červnovém termínu bylo setkání prodlouženo o inspirativní pobyt pro rodiče na mateřské dovolené, který organizoval Klub Naše dítě vegetarián.
 Ve spolupráci s Klubem vyšly dva internetové zpravodaje, v jejichž vy-dávání bychom rádi pokračovali i v dalších letech. Zájemci o zasílání novinek touto formou se mohou přihlásit na adrese
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
 Významný počin roku 2007 byla aktivní účast zástupců ČSVV na konferenci Výchova ke zdraví a zdravému životnímu stylu v Hluboké n/V. Stali jsme se spoluorganizátoři tohoto mezinárodního setkání a díky přispění ČSVV tak na konferenci zaznělo mnoho podnětných přednášek, zaměřených nejen čistě na tělesnou stránku člověka (viz článek uvnitř zpravodaje). ČSVV a Klub Naše dítě vegetarián se aktivně zúčastnili také 5. mezinárodní konference dětí a mládeže v Praze s názvem: „Světový mír je v našich rukách".
 Během roku pracovala i skupinka překladatelská, jejíž činnost je ale vzhledem časovému vytížení nesoustavná. Proto bychom uvítali další zájemce, kteří by byli ochotni část svého volného času věnovat např. překládání novinek z Evropské a Mezinárodní vegetariánské unie.
 Ráda bych zde poděkovala všem aktivním členům ČSVV, bez nichž by vlastně žádná ČSVV nebyla, protože jak už to bývá v činnosti občanských sdružení, co si kdo vymyslí, musí si i zrealizovat, jinak nic nevznikne. Ráda bych také oslovila další zájemce, kteří by se chtěli zapojit buď do některého již stávajícího projektu z nabídky ČSVV nebo začít svůj vlastní v oblasti vegetariánství a zdravé výživy. Děkuji i ostatním příznivcům ČSVV, kteří naši činnost podporují finančně, protože bez nich by to samozřejmě také nešlo.

Jitka Skočková, předsedkyně ČSVV