Doporučené informace

Živé makromolekuly, klíč k životu

8. kapitola - NOVÁ KONCEPCE ZDRAVÍ
XXIX. ukázka z knihy Výživa pro člověka a Zemi od Christiana Opitz

Mezitím však bylo vysvětleno, co se za oněmi Auxony skrývá. Jde o  molekuly, které mohou cíleně vysílat biofotony prostřednictvím zvláštního zařízení - jakéhosi fotonového rezonátoru v prázdném prostoru (22, 23,24). Ostertag označil tyto zvláštní molekuly názvem "živé makromolekuly", zkráceně LM (lebende Makromoleküle). Já jsem jeho název převzal, neboť velmi výstižně charakterizuje tyto nejdůležitější životní látky.   ŽIVÉ MAKROMOLEKULY ŘÍDÍ PROSTŘEDNICTVÍM CÍLENÉ VÝMĚNY BIOFOTONŮ (FOTONOVOU  REZONANCÍ) VEŠKERÉ PROCESY LÁTKOVÉ VÝMĚNY V ŽIVÝCH BUŇKÁCH.(21)
Jsou proto nezbytné pro život a pro zdraví každé buňky a tím i pro každý žijící organismus. Živé makromolekuly jsou mostem mezi energií a hmotou, mezi řídicí  silou energie polí SOEF a látkami působícími v látkové výměně.
K živým makromolekulám patří mezi jinými DNK, RNK,  viry a viroidy, chlorofyl, hemoglobin a velká část známých enzymů. Důležitost enzymů pro zdraví a pro zdravou výživu je již dloho známa.(25) Zmenšení obsahu enzymů v organismu je jedním z podstatných příznaků procesů stárnutí. V tělě pětadvacetiletého  člověka jsou některé enzymy 30x četnější než v těle člověka starého 81 let .(26) Ne nadarmo označila Ann Wigmorová (která i ve svých osmdesáti letech pracovala denně až 20 hodin) udržování tělesných enzymů za tajemství života. Enzymy také ukazují, že je nemožné určit chemické složení všech živých makromolekul, protože existují miliony možností jejich složení. Jenom enzymů máme v našem těle asi 100.000 druhů.(26) Kromě toho chemické složení těchto živých makromolekul vypovídá málo o jejich biologickém účinku. Radioaktivně ozářená DNK  je z chemického hlediska stále ještě DNK,  ale následkem strukturálních změn již nemá  žádnou fotonovou rezonanci.e. Může také dojít ke ztrátě životnosti určitého organismu (např. klíčivosti zrn), aniž bychom zaznamenali nějakou chemicky měřitelnou změnu.
Funkce živých makromolekul je vedle obsahu energie polí SOEF nejdůležitějším kritériem pro zdraví a životní sílu daného organismu. Jelikož musí být živé makromolekuly z větší části přiváděny do těla potravou, jsou tedy v potravinách tou nejdůležitější složkou. V tom tkví důležitost syrové rostlinné stravy, kterou jsou, na rozdíl od  živočišné a denaturované potravy,  všechny tyto makromolekuly přiváděny přímo z přírody.

TOPlist

NAVRCHOLU.cz